Kim jesteśmy

O nas & jak to działa

Ponad dwadzieścia lat temu polska businesswoman dr Katarzyna Jadwiga Michniewska zaczęła się zastanawiać w jaki sposób może pomóc naszej planecie i ludzkości. Lata doświadczenia i poszukiwań przyniosły wiele pomysłów, a do życia wprowadzono mnóstwo projektów wspierających ochronę środowiska. W 2020 roku rozpoczęto największą inicjatywę - pierwszy na świecie Teatr Ekologiczny Bohema House. Jest to unikatowe na mapie światowej miejsce, gdzie udowadniamy że dbałość o środowisko to kwestia kultury - osobistej i wysokiej! Uczy najmłodszych i przekonuje dorosłych, że los planety jest w naszych rękach.

pp_BH

Od początku walczymy z ociepleniem klimatu, zanieczyszczeniem powietrza, nadmiarem odpadów i wieloma innymi problemami Matki Natury. 31 grudnia 2020 roku premierę miała pierwsza produkcja teatru „Calineczka. Magia tkwi w naturze”. Przez widzów nazywana wizualną perełką. Zawdzięcza to pięknym utworom z morałem, pouczającym dialogom i spektakularnym akrobacjom. Sukces produkcji, którą on-line obejrzało ponad 5 000 widzów nie pozostawił wątpliwości, że ludzie tego potrzebują. Rok 2021 przyniósł więc aż 3 kolejne premiery eko-akrobatyczne - „Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu”, dalej „Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle”, a pod koniec roku świąteczną sztukę „Blamaż Klimatyczny - historia inspirowana Opowieścią Wigilijną" Charlesa Dickensa. 

Waszą uwagę przykuje piękna i zapadająca w pamięć muzyka, barwne kostiumy, niesamowita gra aktorska i widowiskowe akrobacje! Najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się jak dbać o środowisko, a ci starsi przypomnieć sobie co powinni robić aby skorygować zachowania, które nam zagrażają. 

Otwarcie teatru pokryło się z ogłoszeniem pandemii COVID-19, ale nic nie mogło nas powstrzymać przed szerzeniem wiedzy ekologicznej! Dlatego wyszliśmy z teatru, aby wejść do Waszego domu i stworzyliśmy platformę VOD żebyście mogli się z nami zobaczyć w każdej chwili i każdym miejscu. 

Zadbajmy o przyszłość, nauczymy się jak to robić i walczmy o nasz dom!

Zielony nurt w sztuce

Cele i założenia

Dla wielu odbiorców sztuki, tradycyjnie namalowany obraz czy wykonana fotografia, które mają przedstawić zniszczenia ekosystemu spowodowane przez człowieka, już nie wystarczy. W twórczości dotyczącej ochrony środowiska zapragnęliśmy pójść o kilka kroków dalej. Ekosztuka ma na celu przybliżenie problemów, z którymi codziennie mierzy się nasza planeta i pokazanie jakie praktyki powinniśmy stosować żeby ocalić środowisko. Ma wzbudzać do refleksji oraz zachęcać do zmiany swojego podejścia w kwestiach ekologicznych, gdzie na czele stawiane jest dobro środowiska. Odrzucamy dotychczasowe podejście do tworzenia teatru, tworząc własny świat, nie naśladujący rzeczywistości, szukający swojego stylu i wartości. W artystyczny sposób podkreśla rangę problemu oraz przekazuje dobre praktyki, dzięki którym człowiek może przyczynić się do polepszenia stanu środowiska naturalnego.

BH_310x413_Podaruj dziecku emocje_20231019

Nasz cel

Założeniem Teatru Ekologicznego Bohema House jest szerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska. Przy użyciu magii teatru, w którym występuje taniec, śpiew oraz akrobatyka chcemy pokazać, że szacunek dla natury powinien być naszym obowiązkiem. Dlatego tworzymy takie postaci jak: Kret w spektaklu „Calineczka. Magia tkwi w naturze”, który jest symbolem ślepoty na piękno natury albo tłum przechodniów w spektaklu „Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu”, którzy są ślepi na potrzeby środowiska i swoje własne. Wszystko to aby uświadomić jak zgubne mogą być takie postawy i zachęcić wszystkich do zadbania o naszą planetę. Zależy nam żeby to co pokazaliśmy w naszych spektaklach pozostało tylko baśniami. 

Tworzymy dla...

Z przekazem naszych spektakli chcielibyśmy dotrzeć do każdego! Od najmłodszych dzieci, które są odpowiedzialne za przyszłość naszej planety, aż po seniorów, którzy mogą zmienić swoje nawyki i powalczyć o lepsze jutro dla swoich wnuków i prawnuków. Zachęcamy do obejrzenia naszych przedstawień ludzi w każdym wieku, a także szkoły, przedszkola, rodziny z dziećmi. Jednym słowem – WSZYSTKICH!